Pôžičky pred výplatou aj tesne po nej

Výplata ešte nedošla na účet?Aj vám škvrčí bankový účet, keď niečo nečakané vojde do vášho rozpočtu, podobne ako žalúdok osoby, ktorá minimálne 12 hodín nič nedala do úst? Tak takýto pocit pozná nejeden obyvateľ nášho územia. Hoci ste už kohútiky tento mesiac prikrútili tam, kde sa dalo, stále to nestačí, aby ste mohli vyriešiť situáciu, ktorá vám naručila rozpočet. Ponúkaným riešením nie je vešať hlavu na klinec a čakať, kým vec prehrmí, pretože nanešťastie vo väčšine prípadoch to neprehrmí, ale sa ešte viac znásobí a nahromadí. Riešením je teda oboznámiť sa o jednom finančnom produkte, prípadne aj ihneď vyskúšať pôžičky pred výplatou.

Pre koho sú určené?

Pôžičky pred výplatou sú určené pre každého plnoletého pracujúceho, a teda zamestnaného človeka, ktorý potrebuje pomôcť vyriešiť situáciu a to hlavne zaplatím takého výdavku, s ktorým nepočítal a ktorý je neodkladný.  Okamžitú pozornosť sa žiada hlavne vtedy, ak by mohlo nastať zhoršenie situácie. Samozrejme zhoršenie situácie nemusí vždy nastať.

Dôvodom na vyžiadanie finančnej pomoci tohto typu môže byť napríklad kúpa topánok, pretože vaše sa vám rozpadli a v zálohe už nemáte žiadne inšie. Kráčať v daždivom počasí v roztrhaných topánkach nemusí byť veľmi príjemné. Iným dôvodom môže byť aj sviatok vaše ratolesti, no keďže nemáte dostatok financií, nemôžete ju ničím potešiť. Ak viete, že najbližšiu dobu budete vedieť poskytnuté financie vrátiť, tak ich môžete využiť aj takýmto spôsobom.

Podmienky

O základných podmienkach na získanie pôžičky pred výplatou sme sa zmienili už vyššie. Žiadateľ musí byť hlavne plnoletá osoba, ktorá má trvalý pracovný pomer, keďže v mnohých prípadoch je potrebné dokladovanie príjmu. Samozrejme to sa pohybuje od toho, koho žiadate a o koľko žiadate. V bankových inštitúciách bude dokladovanie príjmu nutné za každých podmienok, pri nebankových to nemusí byť pravidlo, hlavne ak žiadate o nižšie sumy.

Zaujímavým variantom sú aj rýchle pôžičky pred výplatou bez registra, ktoré vám vedia poskytnúť potrebné financie aj za predpokladu, že máte nejaké podlžnosti resp. zápis v registri dlžníkov v iných spoločnostiach. U bankových spoločností s touto požiadavkou nepochodíte, u nebankových to však taký problém nepredstavuje.

Inou podmienkou je rešpektovať dátumy splatnosti v prípade, že vám pôžičky pred výplatou budú schválené. Viac o tejto problematike nižšie.

Takétu sú základné podmienkyO koľko môžem požiadať a kedy splatiť?

Pôžičky pred výplatou sú veľmi zaujímavým produktom, ktorý vám vie pomôcť v ťažkých, ale aj menej ťažkých chvíľach. Podľa výšky vášho čistého mesačného príjmu môžete požiadať o rôzne sumy, ktoré začínajú už od niekoľkých desiatok eur až po stovky, v niektorých prípadoch aj tisíce eur. V tomto kontexte rozlišujeme rýchle pôžičky pred výplatou a ich variant ihneď.

Pôžičky pred výplatou ihneď sú výbornou možnosťou pre tých, ktorí potrebujú peniaze skutočne veľmi rýchlo, najlepšie do 24 hodín. Ich prednosťou je hlavne to, že vám ich vedia sprostredkovať už do 10 minút od schválenia vašej žiadosti bez náročnejších podmienok. To znamená, že ich poskytujú len nebankové spoločnosti. Expresným tempom môžete získať až do 500 eur, pričom väčšina sprostredkovateľov ponúka maximálne do 350 eur. Doba splatenia tohto produktu býva zvyčajne vtedy, keď vám príde výplata, resp. do 30 dní od jej získania. Niekedy môže byť splatnosť dlhšia, tu však musíte počítať s tým, že viac preplatíte. Úroková sadzba tohto produktu sa pohybuje približne od 20-30%.

Rýchle pôžičky pred výplatou majú podobný názov ako vyšší produkt, avšak ich vybavovanie býva zdĺhavejšie, niekedy aj 1 týždeň, pretože overujú register, žiadajú dokladovanie príjmu atď. Dostupné sú aj v bankových aj v nebankových spoločnostiach. V rámci nich si môžete požiadať až do 5 000 eur, pričom splatnosť môže byť aj niekoľko ročná. Ak však potrebujete nižšie sumy, zbytočne sa budete zaväzovať na niekoľko rokov týmto typom finančného produktu, ktorého úroková sadzba je totožná s vyššie uvedenou hodnotou.

Kde ich vyhľadať?

Ako sme sa pozdĺž nášho článku zmienili, pôžičky pred výplatou sú dostupné u bankových, ale aj nebankových poskytovateľov. U bankových môžete žiadať priamo v pobočke, online alebo telefonicky. Nebankové pôžičky pred výplatou sú dostupné hlavne online, telefonicky alebo cez sms.

Najmenej stratovou metódou požiadania o pôžičky pred výplatou je práve online spôsob, ktorý vám v rýchlosti vie vyrátať aj to, koľko by ste vo finálnej podobe vrátili a kedy je potrebné žiadanú sumu vrátiť ešte predtým, ako o finančnú pomoc požiadate. Ide o najrýchlejší spôsob žiadania, pretože nemusíte nikam chodiť, všetko vybavíte z domova, môžete si jednotlivé ponuky rýchlo a bezplatne porovnať (napr. aj na peniazomat.sk).

Sms žiadosti sú pomalé nielen v ich vypisovaní, ale aj vybavovaní a takisto, čo sa počtu schválených žiadostí týka, nejde o nijakú ľahko prístupnú pomoc. Títo poskytovatelia si mnohokrát účtujú aj poplatky, ktoré prevyšujú žiadanú sumu. Všetko je samozrejme o vyhľadávaní a o tom, či ste si preštudovali všetky vaše možnosti, čo však nemusí byť ľahké, ak vám, ľudovo povedané, „horí pod zadkom“.

Na záver by sme chceli dodať len toľko, že ak sa vám počas mesiaca vyskytnú také výdavky, ktoré ste nepredpokladali, no ktoré si žiadajú okamžité riešenie, nemusíte chodiť po žobraní ani čakať do nasledujúcej výplaty. Pôžičky pred výplatou ihneď, ktoré sú dostupné aj online, vedia túto situáciu rýchlo vyriešiť a vy požičanú sumu vrátite hneď ako budete môcť (teda po výplate). O tejto problematike sa môžete dočítať aj v tomto článku.

Povinne zmluvne poistenie cez internet. Rýchlo a bez rizika

Nehoda na diaľnici môže byť veľmi nebezpečnáPredaj cez internet býva ešte stále považovaný istou skupinou ľudí za nie príliš bezpečný a radšej sa mu teda vyhýbajú. No takýto predaj sa musí riadiť Občianskym zákonníkom, má teda svoje striktné pravidlá a vy by ste sa nemali obávať. Pod predaj cez internet môžeme zaradiť aj uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. Pri predaji PZP online platí podľa zákonníka niekoľko jednoduchých pravidiel, ako je napr. možnosť odstúpiť od zmluvy povinného poistenia do 7 dní bez udania dôvodu.

A načo by ste si pri uzatváraní PZP cez internet mali dávať pozor? Predovšetkým by ste si mali byť vedomý rozdielnosti dvoch pojmov, a to platnosť poistenia a účinnosť poistenia. Klientom vznikajú problémy hlavne kvôli nepochopeniu týchto pojmov. Väčšinou si totiž myslia, že už vyplnením objednávkového formulára si splnili svoje povinnosti. Je pravda, že takto už samotné povinné poistenie vzniká, ale pri spôsobení nehody by za vás poisťovňa neuhradila spôsobenú škodu. Pri poistení online totiž nie ste poistený dovtedy, pokiaľ nezaplatíte aj celú sumu poistného. V prípade nevyplatenej poistnej zmluvy v čase vzniku škodovej udalosti zákon rozlišuje 2 rozdielne prípady, a to ak:

  1. bol klient v čase poistnej udalosti v omeškaní s platením poistného
    do 30 dní, tak ako vinník má právo na to, aby poisťovňa za neho uhradila škodu poškodenému, ktorú si poisťovateľ následne bude vymáhať od daného vinníka;
  2. bol klient v čase poistnej udalosti v omeškaní s platením poistného
    viac ako 30 dní, tak vtedy má poisťovňa právo odmietnuť poskytnutie poistného plnenia poškodenému, ktoré musí následne znášať vinník danej škodovej udalosti.

Určenie ceny PZP

Cena povinného poistenia je daná na základe viacerých faktorov, ktoré ju viac či menej ovplyvňujú. Viac zistíte, ak sa preklikáte na tzv. PZP kalkulačku. Z jej formulára je už viac menej jasné, ktoré údaje ovplyvňujú aj cenu poistenia.

Kalkulačka zákonného poistenia zahŕňa konkrétne informácie o poisťovanom vozidle a samozrejme aj o držiteľovi vozidla. Keďže poisťovňa vychádza z predpokladu, že na frekventovaných cestách väčších miest môže ľahšie prísť k nehode, ako keď jazdíte po miestnych menej nehodových komunikáciách, na začiatku sa vás bude pýtať na mesto, v ktorom sa vozidlo nachádza. Cenu PZP samozrejme ovplyvňuje aj účel využitia vozidla, teda či využívate auto len na súkromné účely alebo na komerčné účely. Ďalej budú potrebné detailnejšie údaje o vozidle, čiže približný počet kilometrov, ktoré najazdíte za rok, továrenskú značku, model auta, rok výroby, prevádzkovú hmotnosť, najväčšiu prípustnú hmotnosť a taktiež palivo, ďalej objem a výkon motora.

Medzi najzásadnejšie informácie o majiteľovi vozidla patrí jednoznačne tá, či ste už spôsobili dopravnú nehodu a ak áno, tak ako dlho odvtedy jazdíte bez nehody. Pre poisťovňu sú zaujímavé aj údaje o tom, či ste vodičom s neplnoletým dieťaťom do 15 rokov. Ďalšie údaje sa týkajú vašich ostatných poistení a odkedy chcete, aby dané PZP poistenie platilo alebo či vlastníte účet v OTP banke.

Často je na škodu, že väčšina klientov sa orientuje pri uzatváraní PZP iba podľa ceny. No zákonné poistenie vám dokáže ponúknuť oveľa viac, ako je len preplatenie nákladov v prípade zavinenia nehody. Všetky poisťovne, v snahe prilákať viac zákazníkov, ponúkajú k PZP aj pomerne zaujímavé doplnkové služby. K poistke teda máte šancu získať aj asistenčné či doplnkové služby, zľavy na iné poistenia a pod. Stačí, ak budete  hľadať na poisťovacom trhu to najlepšie pre vás a určite si nakoniec vyskladáte poistku práve pre vás.

Poisťovne poskytujú bonusyBonusy a zľavy

Zľavy a bonusy, ktoré vám poisťovňa dokáže ponúknuť k PZP môžu byť pre vás veľmi zaujímavé. Vo všeobecnosti môžeme k najčastejším zľavám priradiť tzv. vernostnú zľavu, takže poskytovatelia poistenia v snahe udržať si svojich zákazníkov im ponúkajú pri opätovnom uzavretí poistenia zľavu, prípadne nejaké iné výhody, aby zákazník ostal poistený aj naďalej v ich spoločnosti. Zľavu pre vás poisťovateľ môže pripraviť, aj keď sa uňho chcete poistiť prvýkrát, a to preto, aby vás nalákal práve k sebe.

Ďalšími častými zľavami sú napr. zmluvná zľava, zľava na ďalšie vozidlo v domácnosti, zľava v prípade uzatvorenia zákonného poistenia vozidla prostredníctvom internetu, zvýhodnenie pri ročnej platbe a pod.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že najviac sa pod cenu PZP podpisuje bezškodový priebeh. Podľa bezškodového priebehu poisťovňa určuje, ako veľmi je vodič rizikový. Od minulého roku sa zaviedla aj povinnosť prihliadať na minulosť klienta bez nehody, čiže sa uplatňuje tzv. bonus a malus. Bonus znamená odmenu za bezškodový priebeh v podobe nižšieho poistného a malus zase znamená prirážku k poistnému na základe častej škodovosti.

Ak  sa rozhodnete pri hľadaní najlepšej zákonnej poistky PZP kalkulačku, tak si môžete byť istý, že táto automaticky vezme do úvahy všetky údaje a do výsledkov zapracuje už aj zľavy, ktoré by sa vás mali týkať. A aj preto odporúčame využiť kalkulačku na stránke uzavripzp.sk.     

Asistenčné služby

V rámci povinného zmluvného poistenia dnes už poisťovne bežne poskytujú aspoň základné asistenčné služby. A tieto môžu byť pre vás tiež veľmi zaujímavé. Aj keď sa líšia od poisťovne k poisťovni a aj čo sa týka ich rozsahu a tiež limitu krytia, vo všeobecnosti asistenčné služby poskytujú príchod technika, opravu vozidla na mieste a odťah vozidla v prípade poruchy alebo ak ostalo vozidlo po nehode nepojazdné, tiež preplatenie nákladov za manipuláciu s vozidlom a za vyprostenie, zabezpečenie náhradného vozidla, ubytovanie v prípade nehody, ale aj pri poruche či odcudzení automobilu, preplatenie nákladov na spiatočnú cestu po nehode alebo poruche, úschovu nepojazdného vozidla, tiež pomoc pri strate kľúčov, nedostatku paliva, defekte pneumatík, vybitej batérii, či pri starostlivosti po nehode a pod.

Pripoistenie

K povinnému zmluvnému poisteniu si môžete vybrať aj pripoistenie jedného alebo viacerých rizík. To môžu byť v cene PZP, väčšinou je však za príplatok. Pripoistiť sa môžete napr. proti živelným pohromám, prípadne uzavriete úrazové poistenie. Časté býva pripoistenie čelného skla. Rozsah krytia týchto pripoistení býva limitovaný, pričom škody sa musia týkať vozidla a jeho premávky. Všetky pripoistenia sú dobrovoľné a je teda len na vás, či a ako ich využijete.

Porovnanie poistenia detí

Doprajte si pocit bezpečiaKedy ste si po prvýkrát povedali, že tá vaša ratolesť by potrebovala osobného strážcu? Väčšinou takéto stavy zažívajú rodičia vtedy, ak sa dieťa naučí chodiť a kade-tade behať. Situácia sa však komplikuje, ak deti máte viac. Sústrediť pozornosť na viac behúňov je niekedy nemožná misia, hlavne, ak už ste po celom dni unavený. Skutočnosť je taká, že tomu, aby sa niečo nestalo sa dá zabrániť len málokedy, ale zabezpečiť si môžete následky takýchto udalostí, s čím vám pomôže životné poistenie pre deti, ktorého porovnanie vám ukáže to najlepšie a najvýhodnejšie na trhu. O jeho fungovaní a iných detailoch si povieme v riadkoch nižšie.

Kde ich nájsť?

Medzi základnými a prvými otázkami, ktoré si kladú potenciálni záujemcovia je aj to, kde môžete daný produkt nájsť, ale aj to, aký bude jeho cena. Spoločnosti, ktoré poskytujú životné poistenie všeobecne, a teda aj pre deti, je na súčasnom trhu neúrekom (napr. MetLife Amslico, ANG, NN poisťovňa, OVB, Alianz atď). Stačí sa len prejsť v nejakom väčšom meste a sústrediť sa na budovy okolo vás. Určite by ste nejakú, a nielen jednu, aj takého typu našli. V súčasnosti je trendom aj to, že sa v biznise miešajú hrušky s jablkami. To znamená, že banky ponúkajú poisťovacie služby a poisťovne zas na oplátku bankové služby.

Dostupnosť porovnania

Jednotlivé spoločnosti však nemusíte hľadať len osobne, lebo to môže byť tichý zabijak času, čo nemusí vyhovovať hlavne pracujúcim, ktorí by si po šichte najradšej oddýchli a nieto ešte chodili po meste a sledovali nápisy na budovách. Môžete to urobiť aj online, čo vám ušetrí snáď aj 90% z vášho času. Ďalších 5% vám ušetríme tým, že vás odkážeme na inú stránku, ktoré vám poskytne porovnanie poistenia detí bez toho, aby ste museli klikať jednotlivo na rôzne ponuky spoločností. Ak si otvoríte vyššie označený výraz (klikom), budete presmerovaný na takú stránku, ktorá vám urobí porovnanie ponúk z viacerých spoločností do niekoľkých sekúnd. Samozrejme v ňom bude mať hlavne cenové porovnanie, ako aj iné faktory, ktoré by vám pri rozhodovaní mohli pomôcť. Priamo vo výsledkoch môžete požiadať o také životné poistenie pre deti, ktoré vám najviac vyhovuje.

Prečo ho využiť?

Vyššie sme sa zmienili o tom, že niekedy je nemožné sledovať všetko, čo dieťa robí, o to viac, ak ich je viac. V súčasnosti je trendom aj to, že rodičia nechávajú deti slobodnými, dovolia im robiť všetko, čím chcú zabezpečiť vytvorenie ich vlastnej osobnosti. To je však úplný nezmysel, a skôr sa v tom odráža neschopnosť rodiča ako dominantného jedinca (voči dieťaťu). Práve ten má nasmerovať osobnosť svojho dieťaťa. Ale to je už o inom.

Čo vám môže zmierniť bolesť, ak sa vašej ratolesti niečo stane, je to, že finančné starosti z úrazu (nedajbože smrti) môžete nechať za hlavou (v druhom prípade to už bude komplikovanejšie), ak ste si obstarali životné poistenie pre deti. To znamená, že ak sa niečo stane, okamžite kontaktujete vašu spoločnosť a tá by si mala všetko zobrať na starosť. Samozrejme to závisí aj od toho, aké poistné krytie ste si v zmluve zvolili. V niektorých prípadoch, hlavne, čo sa liekov týka, je potrebné zaplatiť z vašich úspor a doklad o zaplatení následne predložiť poisťovni, aby vám to všetko preplatila.

Forma pripoistenia je výhodnejšiaPripoistenie je lepšia alternatíva

Porovnanie poistenia detí vám možno zobrazilo jednotlivé ponuky, ktoré sú určené špeciálne pre vaše dieťa. Ale vedeli ste o tom, že toto zabezpečenie môže fungovať aj vtedy, ak si ho zakomponujete do vašej vlastne poistnej zmluvy? A práve tento spôsob sa odporúča viac. Ak ste rodina, najdôležitejšie je, aby bol poistený živiteľ rodiny, ktorým ste pravdepodobne vy, pretože ak sa stane niečo vám, nemusí byť len úraz, ale napríklad aj strata zamestnania, utrpí celá rodina. V rámci životného poistenia dospelých môžete poistiť aj deti. To znamená, že by ste zabili dve muchy jednou ranou a cenovo by to bolo výhodnejšie, otvorte si vyššie označené porovnanie poistenia detí ešte raz a pozrite sa na ponuky z takejto alternatívy.

So sporením?

Možno ste počuli o tom, že životné poistenie pre deti môžete mať aj so sporením. To sa však neodporúča, aj napriek krásnej sume, ktorú by vám pracovník konkrétnej spoločnosti vyčíslil. Do úvahy je potrebné zobrať faktory ako sú inflácia či platenie mnohých poplatkov spoločnosti, čo značne zníži hodnotu vašich vkladov. A presne to pocítili všetci, ktorí si začali sporiť pred vznikom eura. Finálna čiastka v slovenských korunách pôsobila neskutočne ohromne, za oných časov ste si za ňu mohli kúpiť aj byt, no po prevode na eurá by ste si z nej nekúpili ani jednu jeho izbu. Ďalším nepríjemným faktom je aj to, že reálne sporiť začínate až po niekoľkých mesiacoch, pretože prvé vklady si necháva poisťovňa kvôli rôznym poplatkom.

Opýtajte sa na názor odborníka – bezplatne!

Ak si neviete z ponuky porovnania poistenia detí vybrať, prípadne si vaším výberom nie ste istý, využite bezplatnú pomoc nezávislého odborníka na rovnakej stránke, kde je vám prístupné porovnanie. Odpovie vám veľmi rýchlo a hlavne profesionálne. Nemusíte sa báť, že vás bude balamutiť, ako to pracovníci konkrétnych poisťovacích spoločností vedia. Keďže je nezávislý, objektívne vám povie, prečo si zvoliť jednu spoločnosť a nie tú druhú, ich klady a zápory, ako aj to, ktoré životné poistenie pre deti je to najlepšie, prípadne variácia pripoistenia atď.

Zaujímavý článok, týkajúci sa životného poistenia pre deti, a možno aj jeho porovnania, nájdete tu na forbes.

Pôžička na dosah ruky

Využite klesajúce úrokyTento článok vám napomôže pochopiť to, čo slovo „pôžička“ so sebou prináša, ale aj to, aké rôzne produkty obsahuje. Nebudeme rozoberať veci naokolo, ale všetko si povieme jasne a stručne, aby to pochopil každý bez ohľadu na úroveň inteligencie a veku. Začnime hneď, aby sme vás zbytočne nezdržovali a nenaťahovali.

Pôžička je produkt (hmotný alebo nehmotný), ktorý vám dal niekto do dočasného užívania. V tomto kontexte sa budeme venovať finančnej alebo peňažnej, ktorej cieľom je, ako z názvu vyplýva, poskytnúť nejakú čiastku tomu, kto o ňu žiada. Sú s ňou spojené pojmy veriteľ (ten, kto peniaze poskytuje), dlžník (kto si požičal a musí splácať prípadne jednorazovo vrátiť), úrok (predstavuje zisk spoločnosti) a doba splatnosti (do kedy je potrebné požičanú sumu vrátiť).

Od koho si vybrať?

Pôžička na http://www.peniazomat.sk/ vám poskytne peniaze od koho len chcete. To znamená od bankového, ale aj nebankového poskytovateľa. Pričom tie nižšie a rýchlejšie získateľné čiastky sú sprostredkované práve nebankovkami. Samozrejme, na danej stránke môžete požiadať aj o veľké niekoľko stotisícové sumy, ktoré však majú náročnejšie podmienky a týkajú sa hlavne bankových spoločností. Čo však môžete nájsť jedine u nebankových poskytovateľov, je odpustenie úroku a odpustenie niektorých špeciálnych požiadaviek, ktoré sú kontrolované každou bankovou spoločnosťou (napr. register).

Úroková sadzba, RPMN

Úroková sadzba a ročná percentuálna miera nákladov sú čísla, ktoré určujú, koľko percent z požičanej sumy preplatíte. Rozdiel v nich je ten, že RPMN udáva percento vášho celkového ročného preplatku a okrem úroku v sebe zahŕňa aj iné poplatky s produktom spojené. Z toho vyplýva, že RPMN je relevantné hlavne pri takých finančných produktoch, ktorých splatnosť presahuje 12 mesiacov. Výška týchto čísel variuje podľa toho, koho, o akú sumu a splatnú dobu žiadate. Konkrétnejšie výšky úrokov si povieme pri konkrétnych typoch týchto finančných produktov.

Podľa sumy a rýchlosti dodania

Možno veľa z vás nevie, že tieto produkty majú aj špeciálne delenie, a to podľa toho, o akú sumu žiadate a za ako rýchlo ju chcete mať. Vo všeobecnosti však platí, že o čím vyššiu sumu žiadate, tým dlhšie je potrebné na ňu čakať. Veď z nasledujúceho delenia uvidíte sami.

Vyžadujete peniaze ihneď na účte?Pôžička ihneď

Ide o finančný produkt, ktorý je poskytovaný nebankovými spoločnosťami, ktoré vám väčšinou do 24 hodín, niektoré aj do 10 minút od schválenia vedia sprostredkovať sumu do cca 350 eur. V niektorých prípadoch môžete natrafiť na vyššie sumy, napr. aj 500 eur, no nie je vylúčené, že vtedy budú kladené o niečo náročnejšie podmienky. Splácanie prebieha väčšinou do 30 dní, niekedy to môže byť aj menej, inokedy viac, závisí od požičanej sumy. Úroková sadzba sa pohybuje okolo 20-30%, no niektoré spoločnosti ponúkajú 0% úrok, pokiaľ ste ich noví zákazníci.

Tento produkt je prístupný skutočne každému, pretože nemá závažné obmedzenia, okrem toho, že musíte mať nad 18 rokov. Či ste dôchodcovia, nezamestnaní, pred výplatou či mamy na materskej, so schválením môžete takmer naisto počítať. Pokiaľ nechcete dokladovať príjem, prípadne sa vyhýbate kontrole registra, tak aj v tom prípade je pre vás pôžička ihneď!

Rýchla pôžička

Tento produkt je síce v názve nesie rýchlosť, ale nie je až taký rýchly, ako jeho „dieťa“ – ihneď. Preto možno očakávať, že vybavovanie peňazí prostredníctvom tohto produktu, môže trvať dlhšie, väčšinou do 7 dní. Dlhšia čakacia doba však naznačuje aj to, že prostredníctvom tohto typu môžete požiadať o vyššie sumy, približne do 5 000-6000 eur. Úroková sadzba sa v porovnaní s vyššie zmieneným prípadom nijako nelíši, čoho výsledkom je vyššia splatená konečná suma. Rozdiel je však v tom, že pri tomto produkte asi nenájdete takú spoločnosť, ktorá by vám úrok len tak odpustila. Sprostredkujú ho aj bankové, aj nebankové spoločnosti, pričom pri bankových budú náročnejšie podmienky. Pri nebankových sa môžete stretnúť s variantmi pred výplatou, pre nezamestnaných, pre dôchodcov či bez registra, no bez dokladovania príjmu to už také ľahké nebude.

Klasická pôžička / úver / hypotéky

Tento variant patrí k využívaným produktom, pretože ľudia stále niečo kupujú, stavajú a využitie niektorých z nich sa špecifikuje len na nehnuteľnosti a adresovaný je pre mladých. Tento finančný produkt je poskytovaný aj bankovými aj nebankovými spoločnosťami, pričom pri obidvoch je potrebné spĺňať náročnejšie kritéria a dokladovať mnoho dokumentov, čo je však to najmenej, ak peniaze skutočne potrebujete. Nebankové spoločnosti však ponúkajú maximálne 100 000 eur, pri bankových sa môžete stretnúť aj so sumou 200 000 eur. Úrokové sadzby sú v bankových spoločnostiach na historických minimách, niektoré sú nižšie ako 1%! Pri nebankových spoločnostiach sú úroky vyššie. Záväznosť resp. doba splatnosti je nanajvýš 30 rokov, čo je však pochopiteľné, keďže nikto nie je na svete večne. Dokladovanie príjmu bude potrebné všade, takisto je na ich získanie vylúčený okruh dôchodcov, nezamestnaných, žien na materskej, študentov atď.

Podľa špeciálnych požiadaviek

Niektorí žiadatelia majú na tento finančný produkt špeciálne požiadavky, pretože vedia, že ináč by neprešli. Súčasná doba je dobrá v tom, že vám poskytuje mnoho možností a aby sa spoločnosti udržali, sú nútené sa prispôsobiť dopytu, teda tomu, po čom ľudia túžia. Pôžička bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, pred výplatou, pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy na materskej, pre študentov či pre hocikoho iného je už skutočnosťou. Nezabúdajte pritom na to, že ide o produkty dostupné jedine v nebankových spoločnostiach.

Podľa spôsobu požiadania

Ak potrebujete peniaze, môžete o nich požiadať mnohými spôsobmi. V minulosti ste mohli všetko vybavovať len osobne, ale súčasnosť vám otvára viacero dverí. Dostupná je vám:

Pôžička online

Ak potrebujete peniaze veľmi rýchlo, cestu vám uľahčí pôžička online, ktorá je v rýchlosti vybavenia na prvom mieste. Samozrejme, tento spôsob neovplyvňuje rýchlosť doručenia peňazí, na to si môžete zvoliť konkrétny typ tohto produktu. Nie je nič lepšie, ako všetko vybaviť v pohodlí domova, nemusieť nikam chodiť a absolvovať mnoho rozhovorov. Všetkého vás ušetrí práve online spôsob požiadania.

Sms pôžička

Tento spôsob patrí k vyhľadávaným metódam, no nie každý si uvedomuje, že to nie je najšťastnejšie rozhodnutie. Veľkou výhodou je, že vo väčšine prípadoch nepotrebujete k požiadaniu internet, ani osobný kontakt, ale sms pôžička je veľmi pomalá, a to aj vtedy, ak žiadate o nízke sumy. Rozhodne by ste mali počítať s viacerými dňami čakania. K nevýhodnosti tohto spôsobu prispieva aj to, že pri nich veľa priplatíte. Okrem úrokovej sadzby si niektorí poskytovatelia určujú vysoké poplatky za sprostredkovanie sumy. Ak „smrdíte grošom“ toto vám veľmi nepomôže.

Samozrejme o pôžičku je stále možné požiadať aj telefonicky alebo osobne. Sú to však časovo a finančne náročnejšie metódy. Ak vám však vyhovujú viac, nie je v tom problém.

Ak by ste potrebovali viac informácií, pôžička je veľmi spracovaná aj na hore uvedenej stránke alebo aj v tomto článku na HN.